Klubo veikla

 Šiuo metu klubas vienija daugiau nei 100 šeimų, auginančių diabetu sergančius vaikus ir jaunuolius nuo 3 iki 25 metų amžiaus. Kiekvieno mėnesio pirmąjį trečiadienį tėveliai susirenka Antakalnio poliklinikos patalpose į klubo susirinkimus, kuriuose dalyvauja įvairių sričių specialistai, įmonių atstovai pristato naujas priemones diabetui valdyti, gyvenimo kokybei pagerinti. Tai puiki galimybė pabendrauti su likimo draugais, dalintis patirtimi, sulaukti supratimo ir palaikymo. Tai labai svarbu auginant cukriniu diabetu susirgusį vaiką. Bendravimas su tokio pat likimo vaikais labai svarbus ir mažiesiems bei jaunuoliams. Tai sustiprina jų pasitikėjimą savimi ir norą rūpintis "cukriukais".

Sergančiųjų švietimas ir mokymas

 

Vilniaus Antakalnio vaikų poliklinikoje veikia vaikų diabeto mokykla.

Tėveliai ir vyresnieji vaikai bei jaunuoliai 5 – 6 kartus per metus kviečiami į temines paskaitas apie diabeto kontrolę, komplikacijas, gydymo naujoves ir kt. Susirinkimuose dalyvauja gydytojai, įvairūs specialistai, firmų atstovai, galintys profesionaliai atsakyti į rūpimus klausimus.

Jau tradicija tapusi Šeimų išvyka, rengiama vasaros ilgąjį savaitgalį kokioje nors gražioje Lietuvos vietoje, padeda susitikti, susipažinti, pabendrauti ir atsipalaiduoti ne tik "cukrinukams", bet ir jų šeimoms.

Klubo nariai rengia ir propaguoja metodinę informaciją apie naujus diabeto gydymo būdus, medikamentus, savikontrolės priemones, racionalų gyvenimo būdą ir kitais diabetologijos klausimais.

 

Savitarpio pagalba ir dalijimasis patirtimi

Klube vaikai ir tėvai susipažįsta su likimo draugais, palaiko vieni su kitais ryšį, dalijasi patirtimi arba tiesiog psichologiškai vieni kitus paremia. Ypač tai reikalinga šeimoms, kurių vaikams liga diagnozuota neseniai. Žinia apie diabetą – didžiulis stresas visai šeimai. Ištinka psichologinė krizė, iš kurios sunku išsivaduoti. Patirtis rodo, kad dažnai atsitiesti padeda likimo draugai – sergantieji ta pačia liga ir jų artimieji. Vaikams labiausiai reikalingas artimiausių žmonių – tėvų palaikymas, todėl jie į ligą turi žiūrėti ramiai ir būti ypač stiprūs.

Cukrinio diabeto profilaktika

Klubo nariai dalyvauja renginiuose Pasaulinei diabeto dienai pažymėti ir jų metu informuoja visuomenę apie ligą, tikrina gliukozės kiekį kraujyje. Labai vertingos gydytojų dietologų paskaitos apie sveiką maistą, judėjimo ręžimą. Pasaulyje daugėja sergančiųjų II tipo diabetu, kuriuo dažniausiai suserga per didelę kūno masę turintys žmonės. Graudu, kad daugėja juo sergančių vaikų. Geriausia profilaktika šio tipo diabetui išvengti yra saikingas ir sveikas maitinimasis bei reguliari fizinė veikla.

Diabeto savikontrolė

Klubas organizuoja renginius, kuriuose klubo nariai turi progą praktiškai mokytis kontroliuoti glikemiją aktyvios veiklos metu. Tai vyksta linksmose mamų-vaikų (iki 12 metų) stovyklose bei jaunimo (nuo 12 metų) vasaros išvykose-stovyklose.