Bakterijos gali padėti gydyti diabetines opas ir spuogus?

Ar gali būti, kad mūsų higienos įpročiai kenkia mūsų grožiui ir sveikatai, išnaikindami naudingus mikroorganizmus?

Biotechnologijų kompanijos AOBiome tyrėjai kuria odos priežiūrai skirtą preparatą, kuris galbūt vieną dieną išgydys tokias odos ligas kaip spuogai ir opos, atstatydamas draugiškųjų amoniaką oksiduojančių bakterijų (AOB) kiekį odos paviršiuje.

AOB skaido amoniaką, pagrindinį prakaito komponentą. Šių bakterijų gausu dirvoje bei vandenyje, jos svarbios gamtiniam azoto ciklui ir nitrifikacijos procesui.

Mokslininkai parodė, kad naująjį AOB Nitrosomonas eutropha tirpalą naudoję savanoriai pranešė apie pagerėjusią odos būklę ir išvaizdą lyginant su placebo grupe. Amoniako oksidacijos produktai nitritas ir azoto oksidas dalyvauja uždegiminiuose procesuose,  žaizdų gijime bei atpalaiduoja kraujagysles.Tyrime buvo tikrinama teorija, jog amoniaką vartojančios AOB veiktų panašiai.

Tyrime dalyvavo 24 savanoriai, padalinti į dvi grupes. Viena grupė naudojo Nitrosomonas bakterijų suspensiją veidui ir galvos odai 1 savaitę, kita grupė naudojo tirpalą su placebo. Tiriamieji nežinojo, kokį tirpalą - tiriamąjį preparatą ar placebo -  naudoja. Tyrimas truko 3 savaites. Tiriamieji pirmąsias dvi savaites nenaudojo jokių plaukų priežiūros priemonių, o trečiąją savaitę grįžo prie įprastos rutinos.

Prieš pradedant studiją, nuo savanorių odos buvo paimti mėginiai ir DNR testais tikrinta, ar jie neturi AOB ant savo odos. 

Besibaigiant tyrimui, naudojusieji AOB tirpalą pranešė apie pagerėjusią odos būklę lyginant su minimalius arba jokio pagerėjimo nepastebėjusia placebo grupe. Nustatyta, kad pagerėjimai koreliavo su ant odos nustatytu AOB bakterijų kiekiu. Taip pat pastebėta, kad AOB pakeitė odos mikrobiomą - ant odos gyvenančių mikroorganizmų sudėtį. Jokių pašalinių poveikių nebuvo nustatyta.

Pasak tyrimo vadovo, "Tyrimas parodė, jog Nitrosomonas yra gerai toleruojamos ir yra potencialus naujas besireguliuojantis išorinis nitrito ir azoto oksido šaltinis žmogaus odai". Kompanija planuoja pradėti klinikinius tyrimus, padėsiančius nustatyti, ar AOB tiks gydyti spuogus bei diabetines opas.

 

Paruošta pagal straipsnį  http://www.medicalnewstoday.com/articles/283194.php.

Naujas pagalbininkas sergantiems diabetu?

 

 

Kiek kartų svajojote, kad nereikės durtis pirštuko, norint pasitikrinti gliukozės kiekį kraujyje? Sausio 16 d. Google Inc. pranešė apie testuojamą naują būdą - „protingus“ kontaktinius lęšius, turinčius mažytes mikroschemas ir anteną. Šis aparačiukas kas sekundę matuoja gliukozės kiekį ašarose ir padeda išvengti daugybinio pirštų badymo.

„Mes diskutuojame su FDA, bet vis dar daug reikia nuveikti, kad ši technologija pavirstų į sistemą, patogią naudoti žmonėms“ rašė Google savo oficialiame tinklaraštyje. Taip pat jie pranešė ieškantys partnerių, kurie yra patyrę tokio tipo produktų pateikimo rinkon srityje. Google vis labiau domisi su sveikata susijusiomis temomis. Rugsėjį startavo atskira kompanija, skirta kovai su su senėjimu susijusiomis ligomis.

 

 

 

Paruošta pagal  straipsnį www.in.reuters.com.

Nuotraukos iš PhotoCredit:Associated Press.

 

 

Kas yra cukrinis diabetas?

Cukrinis diabetas – tai sunki, lėtinė, gyvybei grėsminga liga. Ja susergama sutrikus medžiagų apykaitai dėl insulino trūkumo ar jo neveiklumo. Insulinas yra kasos hormonas, padedantis angliavandeniui gliukozei patekti į ląsteles ir jas aprūpinti energija. Kai jo trūksta arba jis būna neveiklus, gliukozė kaupiasi kraujyje, o organizmo ląstelės badauja. Tai sukelia ilgalaikius įvairių organų veiklos sutrikimus.

Cukrinio diabeto yra skirtingi tipai, sukelti skirtingų veiksnių. Vaikai ir jaunuoliai paprastai suserga I tipo (autoimuniniu) diabetu. Jų kasa negamina ar gamina per mažai insulino. Liga pasireiškia staiga. Ligoniai išblykšta, juos vargina troškulys, dažnas ir gausus šlapinimasis, silpnumas, mažėja svoris. Dėl sutrikusios medžiagų apykaitos organizme gaminamos nuodingos medžiagos – ketonai, kurie sukelia gyvybei grėsmingą būklę – ketoacidozę. Tokiems žmonėms būtinas pakaitinis gydymas insulino injekcijomis.

 

Lietuvoje cukriniu diabetu serga daugiau kaip 600 vaikų ir jaunuolių iki 18 metų.

Cukrinis diabetas – neišgydoma, bet kontroliuojama liga. Tam būtina planinga mityba, fizinis aktyvumas, gydymasis vaistais, savikontrolė ir jos mokymasis. Kasdien reikia suderinti insulino dozes su mityba, fiziniu ir emociniu krūviu, todėl sergantieji ir jų šeimos nariai turi daug žinoti apie ligą ir jos metu vykstančius procesus. Sergančių mažųjų Lietuvos piliečių ir jų tėvų užduotis – palaikyti medžiagų, o ypač angliavandenių, apykaitą kuo labiau atitinkančią sveiko žmogaus normą. Jeigu nepavyksta, didelis gliukozės kiekis kraujyje sukelia ilgalaikes komplikacijas. Blogai kompensuotas diabetas po 10 – 20 metų gali pakenkti akių, inkstų ir kitų organų kraujagysles, nervus, o tai gresia aklumu, inkstų transplantacija, kojų amputacijomis.

Vaikai, kurių diabetas gerai kompensuotas, puikiai mokosi, yra kūrybingi ir pilnaverčiai būsimi mūsų valstybės piliečiai. Tinkamai besigydantys žmonės be komplikacijų išgyvena 50 ir daugiau metų.

 

 

Subkategorijos