Insulinas Tresiba pagerina vaikų glikemijos kontrolę

Kartu su bolusų insulinu NovoLog (aspart), insulinas Tresiba (degludeg) pagerina glikeminę kontrolę vaikams ir paaugliams, sergantiems 1 tipo diabetu.

Gydant vaikus ir paauglius, labai svarbi pusiausvyra tarp glikeminės kontrolės ir pašalinių efektų valdymo, kad būtų užtikrinti patys geriausi įmanomi ilgalaikiai gydymo rezultatai. Duomenys rodo, kad Tresiba yra nauja priemonė jaunuoliams gerai glikemijai pasiekti. 

26 savaites trukusiame tyrime "BEGIN Young 1", pacientai nuo 1 iki 18 metų amžiaus buvo suskirstyti į 2 grupes - vieni gavo insuliną Tresiba (1 kartą per dieną) kartu su NovoLog, kiti - insuliną Levemir (1 - 2 kartus per dieną) kartu su NovoLog. 

Tyrimo išvadose nurodoma, kad Tresiba įtakoja HbA1C pokytį taip pat gerai kaip insulinas Levemir. Be to, Tresiba vartojusiems pacientams reikėjo mažesnių insulino dozių, pastebėtas ženkliai didesnis sumažėjimas gliukozės kiekio plazmoje nevalgius lyginant su Levemir. Taip pat jiems stebėta ženkliai mažiau hiperglikemijų su ketoacidozėmis, tačiau fiksuotas svorio padidėjimas, kuris nefiksuotas Levemir vartotojams.

 Tresiba yra kartą per dieną leidžiamas bazinis insulinas, veikiantis iki 42 valandų.  Jis užregistruotas Europoje, Argentinoje, Brazilijoje, Honkonge, Islandijoje. 

Tresiba Levemir ir NovoLog priklauso kompanijai Novo Nordisk.

Paruošta pagal: http://www.pharmacytimes.com/product-news/Tresiba-Insulin-Improves-Glycemic-Control-in-Children-with-Type-1-Diabetes#sthash.maLWfZLj.dpuf

 

 

 

 

 

Insulino pompų naudojimas mažina mirtingumą ir kraujotakos sistemos ligų riziką

Gydytoja dr. Soffia Gudbjörnsdottir iš Geteburgo universiteto (Švedija) su kolegomis tyrė insulino pompų naudojimo įtaką pacientų mirtingumui ir kraujotakos sistemos ligų išsivystymui. Duomenys buvo renkami 7 metus, tyrime dalyvavo 2441 pompų naudotojas ir 15727 penus naudojantys pacientai.

Pastebėta, kad pompų naudotojams tikimybė mirti buvo 29 procentais mažesnė, o kraujotakos ligų išsivystymo tikimybė 43 procentais mažesnė nei besigydantiems įprastomis insulino injekcijomis.

 

 Paruošta pagal http://www.physiciansbriefing.com/Article.asp?AID=691840

Ar valgomas insulinas gali apsaugoti nuo I tipo diabeto?

 Ake Lernmark iš Lundo universiteto (Švedija) inicijavo ir koordinuoja studiją TrialNet, kurios tikslas nustatyti, ar valgomasis insulinas gali padėti išvengti ar atitolinti ligą. Tyrimas tęsis keletą metų. Jame gali dalyvauti tie, kurie atitinka specialius reikalavimus ir yra 3 - 45 metų amžiaus.

1994 - 2003 metais Amerikos ir Kanados mokslininkų vykdytuose tyrimuose dalyvavo žmonės,  kurie turėjo bent dvejus auto-antikūnius, kurių vienas buvo prieš insuliną, ir kurių giminaičiai sirgo I tipo diabetu. Tiriamieji gaudavo arba valgomojo insulino, arba placebo. Pradžioje rezultatai nuvylė - tiriamojoje grupėje susirgo tiek pat žmonių, kiek ir placebo grupėje, tačiau detalesnė analizė suteikė naudingos informacijos - pasirodė, kad tiems pacientams, kurie gydymo pradžioje turėjo aukštą antikūnių prieš insuliną lygį, valgomasis insulinas padėjo atitolinti I tipo diabeto pradžią. Apsaugantis efektas truko tol, kol buvo vartojamas valgomasis insulinas. Remiantis šiais duomenimis, TrialNet tyrimui atrenkami žmonės, turintys aukštą antikūnių prieš insuliną lygį.

Kol kas neaišku, kaip valgomasis insulinas sustabdo I tipo diabetą. Lernmark tiki, kad paaiškinimas galėtų būti toks - imuninė sistema pripranta prie mažų kasdienių insulino dozių virškinamajame trakte, insulinas nebetraktuojamas kaip svetima medžiaga ir imuninė sistema jo nebepuola.

 

Paruošta pagal “TrialNet to investigate whether oral insulin can prevent/delay Type I diabetes” 20 September 2012; Issue: 94

Nuotrauka iš http://www.bernardfarrell.com/blog/labels/oral.htm

 

 

 

 

I tipo CD gydymas insulino pompa. Praktiniai patarimai

  Diabeto gydymas insulinu

  Sergant I tipo diabetu, kasa negamina insulino arba gamina jo per mažai, todėl pacientui gyvybiškai reikalingos kasdienės šio preparato injekcijos. Dažniausiai ligos pradžioje išmokoma naudotis insulino švirkštais su ilgai ir greitai veikiančiais insulinais. Ilgai veikiančio insulino dozės suleidžiamos 1–2 kartus per parą, o su maistu gaunama gliukozė kompensuojama greitai veikiančio insulino injekcijomis. Insulino dozę nustato gydytojas, bet ligonis privalo kuo greičiau išmokti ją tikslinti pagal kraujo gliukozės ir suvalgomų angliavandenių kiekį.

 

Skaityti daugiau: I tipo CD gydymas insulino pompa. Praktiniai patarimai