Vakcina nuo I tipo diabeto skinasi kelią

Daug žadanti vakcina, kuri turėtų padėti atsikratyti diabeto, pasiekė II klinikinių tyrimų etapą - bus išbandoma su šia chroniška liga sergančiaisiais.

Bacillus Calmette-Guerin (BCG) vakcina parodė gerus rezultatus tyrime su pelėmis ir I klinikinių tyrimų etape su 103 žmonėmis. II klinikinių tyrimų etapas truks 5 metus. Jame vakcina bus testuojama su 150 pacientų, sergančių 1 tipo diabetu, kurių amžius 18-60 metų. Tikimasi, kad vakcina padės žmonėms, kurių kasa dar išskiria bent minimalų insulino kiekį. 

Dr. Denise Faustman  duomenimis, maždaug 1 milijono sergančiųjų diabetu organizmas vis dar išskiria insuliną. 

FDA jau yra patvirtinusi BCG kaip vakciną nuo turbekuliozės ir preaparatą pūslės vėžiui gydyti. Tyrėjai parodė, kad vakcina gali pašalinti baltąsias kraujo ląsteles, kurios sukelia 1 tipo diabetą sunaikindamos insuliną gaminančias beta ląsteles.

Tyrimo autoriai parodė, kad gali laikinai pašalinti nenormalias baltąsias, dar vadinamas leukocitais, ir iš dalies sugrąžindi insulino sintezės gebėjimus. Naujojo tyrimo metu pacientams bus leidžiamos dažnesnės vakcinos dozės. Mokslininkai tikisi, kad to pasekoje bus pasiekta geresnės gliukozės kiekio kraujyje kontrolės. Šis tyrimas skirsis nuo kitų iki šiol vykdytų tuo, kad jame dalyvaus jau nemažą ligos stažą turintys pacientai. Iki tol tyrimuose dalyvaudavo neseniai susirgę žmonės.

 

 Paruošta pagal http://time.com/3911000/the-vaccine-for-type-1-diabetes-is-moving-forward/